top of page

Maraş Depremine İlişkin Çalışmalar

Updated: Mar 23, 2023

Bir çağrımız var.

Hakkını Savun olarak depremin etkilediği illerde yıkılan ya da ağır hasar alan kamu yapılarının peşine düşüyoruz. Bu yapıları tespit edebilmek için bölgede yaşayan insanların desteğine ihtiyacımız var. Bunun için bir form oluşturduk. Formu mümkün olduğu kadar çok insana ulaştırabilmemiz için lütfen paylaş! bit.ly/kamuyapisiNeden?


Ağır hasarlı ya da yıkılmış kamu binalarını inşa eden firma yetkilileri ve bu yapıların ihale süreçlerini yöneten kamu çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Soruşturmaları takip ederken bir yandan da tespit edilen firmaları ve yetkililerini kamuyla paylaşacağız.


Kamu yapısından kastımız nedir?

Devlet tarafından bizzat inşa edilen ya da ihale yoluyla inşa ettirilen kamu yapılarının yanında, yap-işlet-devret modeliyle yürütülen ya da kamu-özel işbirliği modeliyle inşa edilen yapıları da kamu yapısı olarak nitelendiriyoruz. Zira bu yapılar vatandaşların vergileriyle fonlanıyor. Hastane, okul, tünel, yol, belediye binası, AFAD binası, karakol, lojman vb. yapıların tümünü bildirebilirsiniz.


Nasıl yardım edebilirsiniz?

Bu yapıları tespit edebilmek için bir form oluşturduk. Bu formu doğrudan bölgedeki tanıdıklarınıza iletebilirsiniz ya da paylaşarak bölgedeki insanlara ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Eğer deprem bölgesinde yıkılmış olan kamu yapılarından haberdarsanız bunu siz de doğrudan formla bize bildirebilirsiniz. Form adresi: bit.ly/kamuyapisi


36 views0 comments

Recent Posts

See All

留言


bottom of page